סגור
  • חנות Online
  • Team Matzman
  • אופניים
  • ציוד לרוכב
  • אביזרים לאופניים
  • חנויות אופניים
  • עוד במצמן את מרוץ
  • Gift Card
חיפוש
סינונים

ציוד מומלץ לרוכבים מתחילים

עם רכישת אופניים חדשים חשוב להשלים את הרכישה עם מספר אביזרי רכיבה שחשיבותם היא בבטיחות, חילוץ ונוחות רכיבה המשפיעה מאוד על תחושת הביטחון והנאתך מהרכיבה.

לנוחיותך ריכזנו את הפריטים העיקריים ברשימה, נשמח לספק לך כל מידע נוסף בכל אחת מחנויות הרשת.

בברכת רכיבה נעימה !

 

קסדה

 
  קסדות
  לא עולים על האופניים בלי קסדה תיקנית.ברכישת קסדה יש להקפיד על התאמת מידת הקסדה להיקף הראש (מעל קו הגבות) באופן שהקסדה תחבוק את הראש ללא תנועה חופשית לצדדים, הצלבת הרצועות תעשה במרחק 1.5 ס"מ מתנוך האוזן למניעת פגיעה במהלך תזוזה, חלילה.בקסדות המתקדמות ביותר קיימת הצלבה מובנית בין רצועות הרכיסה - פטנט הממקם את הרצועות בצורה נוחה ובטיחותית על פני הרוכב. * קיימים תווי תקן עולמיים שונים לבטיחות קסדות אופניים, ההתקן המחמיר ביותר הוא תקן עמותת Snell האמריקנית.תוכלו למצוא תקן זה בקסדות חברת Specialized.  

כפפות

     
  כפפות רכיבה
  כפפות אינן לוקסוס . כפפות איכותיות אינן מעייפות את כפות הידיים, הן מגנות מפני פגיעות חיצוניות, יבלות, שפשפות וחתכים לצד ריפוד מבודד זעזועים ואריגים סופגי זיעה.כפפות ארגונומיות מפזרות את המשקל המופעל על הכידון באופן המפזר את המשקל ומונע את הירדמות כפות הידיים.  

מכנסי רכיבה
  מכנסי רכיבה
  מכנסי רכיבה הופכים כיסא רגיל לכיסא נוח . מכנסיים איכותיים צמודים לגוף, מרפדים את הישבן, מונעים שפשפות, מנדפים זיעה, מחטבים ו... מחזיקים את הבטן בנוחות.* שימו לב!!! מכנסי רכיבה לובשים ללא תחתונים .  

נצנץ      
  נצנצנים לאופניים
  אביזר תאורה מנצנץ לסימון עצמי מרחוק . הנצנץ מותקן על מוט האוכף של האופניים ואורו בולט למרחק. הנצנץ יעיל וחשוב מאוד גם בדימדומי הבוקר ולא רק בחשכת הלילה.  

בקבוק + מנשא לבקבוק


בקבוקי שתייה ומנשאי בקבוק לאופניים  
 
שתייה מרובה במהלך רכיבה היא חובה, לפחות 1 ליטר לשעה רכיבה מאומצת. בקבוק תיקני הינו גם אנטי בקטריאלי ומצוייד במנגנון איטום המונע נזילה לא מתוכננת.
 

 
פנימית חילופית  

פנימיות לצמיגי אופניים  
 
אף אחד לא אוהב להיתקע בשטח עם תקר. לכן חשוב שתהיה לכם פנימית חלופית בשליפה ומהדרין יחזיקו פנימית המצוידת מראש חומר אנטי פנצ'ר בתוכה.
 


חומר אנטי פנצ'ר  

  חומר אנטי פנצר
 
הזרקת חומר לסתימת חורים בגלגלים היא אחד הצעדים החשובים שתוכלו לעשות באופניים. החומר נע בסיבוב בתוך הפנימית וסותם חורים הנגרמים מקוצים, זכוכיות ושאר מריעין בישין.
 

משאבה      
 
משאבות לגלגלי האופניים
  אביזר חילוץ חיוני שבלעדיו תוכלו רק לעשות רוח...אבל ללא אוויר! יש לוודא תאימות המשאבה לפיית הניפוח בגלגלי אופניכם ובכל מקרה לא לסמוך על משאבות של אחרים.  

חולצת רכיבה  
 
חולצות רכיבה
  במזג האוויר הישראלי מומלץ להצטייד בביגוד מנדף זיעה ומאוורר שישמור עליכם רעננים ויבשים בזמן הרכיבה. חולצת רכיבה עשויה אריגים "נושמים" ומצוידת רוכסן מלא/חלקי וכיסים אחוריים לנשיאת ציוד ומזון אנרגטי לשליפה מהירה.  

תיק מים / ערכת גב  

תיקי מים  
 
לרכיבות עומק ארוכות בהן אין די בבקבוקי מים וציוד מינימלי מומלץ להצטייד בתיק גב לנשיאת עד 4 ליטר מים, ביגוד קל להחלפה וציוד נוסף. תיקים אלה עשויים אריגים קלים, עמידים ומצויידים במערכת מאווררת למניעת הזעה.
 


ספידומטר      
 
ספידומטר
  מחשבון דרך המציג מד מהירות, מד מרחק ופרמטרים שונים המעניקים לך תמונת מצב מלאה של קטעי רכיבה, נתוני רכיבה ספציפית ונתוני כלל הרכיבות.  

מד דופק      
  מד דופק
  עברת את גיל 40? תקשיב/י ללב שלך. כלי חיוני המאפשר לך לבקר את ביצועייך הגופניים על מנת למנוע מגופך מאמץ יתר. מד הדופק מותאם אישית ליכולותיך ומנטר את רמת המאמץ במהלך כל רגע של פעילות.  


רעיונות נוספים בסרטון ההדרכה שלנו: