סגור
  • חנות Online
  • Team Matzman
  • אופניים
  • ציוד לרוכב
  • אביזרים לאופניים
  • חנויות אופניים
  • עוד במצמן את מרוץ
  • Gift Card
חיפוש
סינונים

גמילה מגלגלי עזר תורמת מאוד לשיפור ביטחונם העצמי של הילדים, ובניגוד לדעה הרווחת - אפשר לעשות זאת בקלות ובהנאה רבה לכם ולהם.

החל מגיל שנתיים, יכולים ילדים לרכוב על אופני ילדים מדגם BMX המצויידים בזוג גלגלי עזר. רכיבה עם גלגלי עזר נמשכת עד גיל חמש בערך ולעיתים אף יותר. ניסיוננו מלמד כי מומלץ להתחיל ללמד את הילד לרכוב ללא גלגלי עזר סביב גיל זה, עוד לפני הכניסה לבית הספר.

לנוחותכם, טבלת הגדלים המומלצת בהתאמה בין גובה הילד/ה למידת האופניים המתאימים:

 דגם אופניים / גודל שילדה (קוטר גלגל)

תחום גילאים (שנים)

תחום גובה הילד/ה (ס"מ)

אופני Raleigh BMX - גודל 12 אינצ'

2.5 - 3

80 - 90

אופני Raleigh BMX - גודל 14 אינצ'

3 - 4

90 - 100

אופני Raleigh BMX - גודל 16 אינצ'

4 - 5

100 - 110

אופני Raleigh BMX - גודל 18 אינצ'

5 - 6

110 - 120

אופני Raleigh BMX - גודל 20 אינצ'

6 - 7

120 - 130

 

יש לגמול ילדים משני גלגלי העזר בעת ובעונה אחת, אין להשאיר גלגל אחד בלבד. רכיבה עם גלגל עזר אחד מקנה הרגלי רכיבה לא נכונים ופוגעת ביציבה הכללית של הילד על האופניים עם נטייה ברורה לצד הגלגל, הילד אף יכול ליפול מהאופניים במצב זה. לצורך הגמילה מגלגלי העזר נשתמש באופניו של הילד אליהם הוא רגיל ומרגיש עליהם בנוח. ראשית נפרק את גלגלי העזר מהאופניים לאחר מכן את הדוושות (בעזרת פלאייר רגיל) מזרועות החיבור לגלגלי השיניים כך שבעצם אנו הופכים את האופניים להיות "אופני דחיפה" המתאימים יותר לצורך התרגולת.

 

בשלב זה יש לבחור מקום בו הילד יוכל לדחוף את האופניים בעצמו ללא הפרעה ולסמן לו נקודת יעד אליה עליו להגיע. מקום מתאים יכול להיות מגרש כדורסל ריק, מגרש גלגליות בפארק או חניון מכוניות גדול ובלבד שיהיה ללא תנועת רכבים. אם יש במקום שיפוע קל זה אפילו עדיף, שכן אנו מעוניינים לגרום לילד לנוע במהירות המספקת לו יציבות ושיווי משקל... ופועל יוצא מכן - ביטחון רב. 

המטרה היא לגרום לילד לצבור מהירות, להרים מעט את כפות רגליו באוויר ולאפשר לו להתקדם לפנים תוך שיווי משקל וכל פעם להגדיל את המרחק אותו הוא עובר ללא מגע הרגליים בקרקע. לאחר מספר פעמים בהן הילד יצבור ביטחון ביכולתו לנוע תוך שיווי משקל מרחק של מספר מטרים, נחבר את הדוושות חזרה לאופניים ונבקש ממנו להתחיל לרכוב תוך סיבובי הדוושות, תופתעו לראות כיצד הביטחון שרכש הילד ללא דוושות מאפשר לו לרכוב חיש מהר תוך שימוש בדוושות וללא גלגל העזר.

סדרת פעולות אלה מביאה לתוצאות מהירות ביותר בשליטה העצמאית של הילד באופניים ומשחרר את ההורה מן הצורך ללוותו (שלא לומר לרוץ אחריו) בכל רכיבה. כמובן, יש להקפיד שהילד יחבוש קסדת רכיבה ביטחותית תקנית מתאימה ורכוסה היטב בכל רכיבה. 

בהצלחה!!!