סגור
  • חנות Online
  • Team Matzman
  • אופניים
  • ציוד לרוכב
  • אביזרים לאופניים
  • חנויות אופניים
  • עוד במצמן את מרוץ
  • Gift Card
חיפוש
סינונים

מסלול: אלוני אבא -> אלון הגליל -> הסוללים -> שמשית -> אלוני אבא
אורך המסלול: 40 ק"מ (+-)
רמת קושי: בינוני +
משך רכיבה משוער: 5 שעות
* חלק מהקטעים לא ניתנים למעבר בתנאי בוץ ניתן לעקוף על דרכים לבנות

 

יוצאים ממצמן את מרוץ אלוני אבא  לכיוון בית לחם הגלילית. לפני הכניסה למושב פונים שמאלה, על הדרך הלבנה לכיוון כעביה.

בסוף הדרך פונים ימינה ונכנסים ליער לנקודת תצפית על נחל ציפורי.

יורדים בשביל טכני ותלול עד לואדי שבין שתי הגבעות, פונים שמאלה ועולים במעלה הגבעה עד פאתי חג'ג'רה. שם פונים שמאלה ויורדים בדרך לבנה תלולה עד לכניסה לכעביה.

חוצים את הכביש, עוברים את נחל ציפורי על הגשר ולאחר כ- 100 מטר פונים ימינה לדרך מקבילה לנחל, מצפון.

לא הרחק משם נפרדים מתוואי הנחל ופונים שמאלה לעמק הרימונים. העמק מוביל אותנו אל מתחת לאלון הגליל שם נתפוס זנב סינגל (הסינגלים נוחים וזורמים) ונעלה איתו עד לתחנת הדלק בכניסה לאלון הגליל.

 

נחצה את הכביש העולה לאלון הגליל ונתחבר לסינגל היורד חזרה לכיוון נחל יפתחאל, הסינגל הזה מעט טכני ומאתגר, מתאים לרוכבים ברמה בינונית ומעלה. בסופו נתחבר לדרך הלבנה ונרד איתה עד לנחל, נחצה אותו ונפנה שמאלה למעבר מתחת לכביש הראשי, לאחר המעבר נפנה שמאלה ונזרום עם הדרך עד לכניסה המסומנת לתוך היער בנקודה זו ניתן לעשות הפסקת אוכל בכניסה לסינגל המוצל.

נעלה עם השביל ימינה, נחבור לסינגל קצר שיביא אותנו עד לבתי ההרחבה של קיבוץ הסוללים, בתוך הישוב נרכב לכיוון שער הכניסה, נצא מהיישוב ומיד נפנה שמאלה לסינגל צר, מוצל וזורם במגמת ירידה שיביא אותנו חזרה לנקודת הכניסה ליער. שם נפנה שמאלה ונמשיך על הדרך הראשית המתחברת לכביש לשמשית. נרכב כמה מאות מטרים על הכביש לכיוון שמשית ונפנה שמאלה לחניון קק"ל.

 

משם נטפס בסינגל בתוך היער עד לראש גבעת כוסבר הצופה על היישוב עילוט. מומלץ לעצור בנקודה זו להפסקה קצרה. הירידה חזרה תעשה גם היא בסינגלים שיחזירו אותנו לדרך ממנה באנו, מתחת לקיבוץ הסוללים. נחזור על הדרך הלבנה ונחצה שוב את המעבר מתחת לכביש. הפעם נפנה שמאלה ונעלה בדרך לבנה עד לכביש זרזיר - כעביה. נחצה את הכביש ונפנה ימינה לכיוון בית לחם הגלילית. נקיף את בית לחם ממזרח, נעבור על יד מאגר א.ב.ן חוות התבלינים ונחזור למצמן את מרוץ אלוני אבא  מכיוון מזרח, דרך הכרמים.