סגור
  • חנות Online
  • Team Matzman
  • אופניים
  • ציוד לרוכב
  • אביזרים לאופניים
  • חנויות אופניים
  • עוד במצמן את מרוץ
  • Gift Card
חיפוש
סינונים

אורך המסלול: 33 ק"מ
רמת קושי: בינוני +
התחלה וסיום: בכניסה לאגם ירוחם

המסלול מורכב ברובו סינגלים עם כמה חיבורים בדרכי עפר.

הסינגל מקיף את כל העיר ירוחם ומגיע לתצפיות יפיפיות על המכתש הגדול אגם ירוחם.

המסלול מורכב משני סיבובים הנפגשים בכניסה לחניון אגם ירוחם וניתן לקצר או להאריך לפי הצורך.

רובו של השביל נמצא בסמוך לעיר ירוחם אך הוא חוצה או עובר דרך שולי שטחי אשר ושמורת הטבע שפת המצוק.

בחלקו הצפוני עובר המסלול ליד נקודות ישוב בדוויות קבועות וכדאי להתנהג בהתאם (לחייך ולנופף לשלום).

מתחילים בכניסה לאגם ירוחם שם אפשר להשאיר כלי רכב. פונים שמאלה (דרום מערב) על דרך כורכר עד לפניה מתחת לגשר בטחון של כביש 204 (ירוחם-מצפה רמון).

משם ממשיכים בערוץ נחל שועלים ועולים על השלוחה המפרידה בין נחל שועלים וירוחם. השביל מתפתל על קו הגובה במעלה השלוחה ויורד חזרה אל אחד היובלים של נחל שועלים בהמשך. מספר דרכי עפר חוצות את דרכנו אך הסינגל משולט וברור. באיזור זה אפשר לחתוך לכיוון צפון (לכיוון איזור התעשייה) וזו הזדמנות לקיצור או מילוט. מכאן פונה השביל דרומה בערך קילומטר ואז פונה מזרחה בעלייה קלה.

את העלייה הסופית עושים בערוץ קטן (מיובליו של נחל שועל מיודעינו) שמסיימים בעלייה טכנית למדי אל האוכף ואז לשפת המכתש הגדול.

 

התצפית המרהיבה מנקודה זו שווה את המאמץ ומזמינה לשבת ולהתפעל מהנוף. את המסלול ממשיכים פחות או יותר במקביל לשפת המכתש בכיוון כללי צפון-מזרח כשבשלב מסוים חוברים לדרך עפר המובילה אותנו לכביש. את הכביש נחצה בזהירות ונעלה על דרך הכורכר המובילה למצפה הר אבנון (מומלץ ביותר) אך הסינגל שובר את האוכף שמשמאל (מסומן ומשומש). מהאוכף אנו גולשים בנחל אבנון (או יובלו) עד איזור ההתיישבות הבדואית אותה נעקוף בשביל טכני מימין. מכאן השביל גולש במורד נחל אבנון ושלוחות מקבילות עד המעבר מתחת לכביש 204 (כביש ירוחם דימונה) וחובר לנחל ירוחם הרחב יותר (כיוון כללי מערבה, כ- 4 ק"מ).

בשלב זה אפשר לחתוך לירוחם שנמצאת משמאלנו. אחרי שרכבנו במקביל לכביש כ- 800 מ' נעבור מתחת לכביש 224 (כביש ירוחם-ב"ש) וכ- 300 מ' אחר כך נעלה על הכביש הישן לכיוון צפון-מערב.

הסיבוב שמתחיל כאן עולה במעלה הכביש ל- 1300 מטר ואז פונה שמאלה (מערבה) על דרך עפר. כקילומטר אחר כך עם הסימון דרומה, על סינגל העוקב אחרי קו גובה שבסיומו יורד השביל על שלוחה סלעית.

בשלב זה הופך הסינגל לטכני עם מדרגות סלעים, מעברים צרים וסלעי צור חדים - שימו לב.

את החלק הזה מסיימים בסכר ועוקפים את אגם ירוחם ממערב עד סיום המסלול בכניסה לפארק.