סגור
  • חנות Online
  • Team Matzman
  • אופניים
  • ציוד לרוכב
  • אביזרים לאופניים
  • חנויות אופניים
  • עוד במצמן את מרוץ
  • Gift Card
חיפוש
סינונים

אז חשבתם, התלבטתם, שיתפתם, שמעתם והחלטתם שקונים אופניים..
וההמלצה שלנו היא להתחיל על אופני הרים המאפשרים לכם לרכוב בכל מקום.

ואז שוב מתחילים להתלבט: איזה אופניים בעצם מתאימים לכם?!

 

כרוכבי אופני שטח פוטנציאליים עליכם להגדיר לעצמכם מספר פרמטרים טרם קניה:

היכן אתם מעוניינים לרכוב?

כמה פעמים תרכבו בשבוע?

כמה זמן תרכבו?

האם יש לכם מגבלות פיזיות כלשהן בהן יש להתחשב בשיקולי הקנייה?

היכן יאוחסנו האופניים?

וכמובן... מהו התקציב העומד לרשותכם?

 

אופני ההרים... או בשמם הגנרי "אופני השטח", בהם תבחרו, הם אלה העונים בצורה הטובה ביותר על השאלות הנ"ל, ו
במצמן את מרוץ עומד לפניכם מבחר של דגמים ואפשרויות.

 

כאופני הרים לרוכבים מתחילים נתמקד באופני ההרים בתצורת זנב קשיח - Hard tail, מקרא נבוכים = אופני זנב קשיח:

כשמם הם אופניים בעלי חלק קדמי משוכך, דהיינו, מצויד בבולם זעזועים קדמי האחראי על שיכוך וריכוך מהמורות הדרך, בעוד זנב האופניים = חלקם אחורי, אינו מצויד אלמנט של שיכוך זעזועים.

 

מטבעם, אופני שטח בעלי שיכוך קדמי בלבד הם אופניים בעלי מבנה פשוט, אמין המאופיין גם בתחזוקה שוטפת בסיסית ופשוטה לביצוע.

אופני זנב קשיח לרוכבי הרים מתחילים מיועדים לחבר אתכם בביטחון והנאה מושלמת למקומות בהם תעשו את דיוושיכם הראשונים בשבילי הפארקים העירוניים, שבילי עפר רחבים ושבילי כורכר כבושים.

 

השלדה = ה"לב" של האופניים!

באופן כללי, אופני הרים ממותגים לרוכבי שטח מתחילים יהיו מושתתים על בסיס שלדת אלומיניום שהיא האלמנט החשוב ביותר באופניים, כיוון שהגיאומטריה שלה קובעת את תחושת הרוכב בתאי השטח השונים בהם הוא נמצא. שלדה אידאלית תעניק לרוכב ביטחון, שליטה והנאה לאורך כל הרכיבה.

 

שלדות אופני הרים למתחילים, עשויות אלומיניום קל משקל, ועם זאת קיימים הבדלי משקל בין יצרני המותגים השונים.
באופן כללי, שלדות האלומיניום של חברת Specialized האמריקאית הן מהקלות בשוק בהשוואה ליצרני אופניים אחרים, ובנוסף, מצטיינות בזוויות ישיבה וניהוג נוחות וזקופות. באופני Specialized, כבר ברמת ייצור השלדה נהנה הרוכב על אופניים בשווי 2000 ₪, מטכנולוגיות המשמשות את בניית אופני התחרות של רוכבי בעל של הענק האמריקני ומוטמעות בכלל אופני המותג

 

הדרישות מאופני הרים איכותיים למתחילים יאופיינו במרכיבים הבאים:

שלדה חזקה, קלה ונוחה בעלת תנוחת רוכב זקופה, נוחה לשליטה, המחלקת נכונה את משקל גוף הרוכב על האופניים ומונעת עומסים מיותרים על מפרקי הידיים, הגב והצוואה.

 

מרווח עמידה רחב , זהו המרחק שבעת עמידה על הקרקע (מעל האופניים) מאפשר עמידה נוחה, ללא חשש לקבל מכה כתוצאה ממגע עם הקורה העליונה של השלדה ("רמה").

 

בולם זעזועים קדמי (לפחות), כזה שיתאים למשקלכם ולשבילים עליהם תרכבו. בולם פשוט אינו חייב להיות מתוחכם מדי אך צריך להיות מורגש ומפנק. בולמי זעזועים מותאמים למידת האופניים / משקל הרוכב.

 

לפחות 21 או 24 הילוכים , קסטת הילוכים אחורית הכוללת מגלגל שיניים קטן בעל 11 שיניים עד גלגל שיניים גדול בעל 34 או 36 שיניים. על מנת לאפשר לכם להתמודד עם עליות בצורה פשוטה וקלה במטרה לבלי לאמץ את הברכיים, ותוך כדי עבודה נכונה של מערכת כלי הדם והנשימה (מעל 24 הילוכים - כלומר 24 או 27 הילוכים, כאן כבר מדובר באופניים מעבר לרמת מתחילים).

 

פלטת זרועות, דוושות וגלגלי שיניים קדמיות חזקות , רכיב חשוב במיוחד לרוכבים כבדים וחזקים המפעילים עומס גבוה על חלק זה (אם הפלטה היא מתוצאת SR-SUNTOUR או SHIMANO הרי זה משובח).

 

מערכת מעצורים - אופני הרים פשוטים יאובזרו במעצורי כוח העוצרים תוך הפעלת כח על החישוק ככל שנעלה ברמת האופניים יאובזרו האופניים במעצורי דיסק, בתחילה מכאניים ובהמשך הידראוליים. מעצורי דיסק הינם מעצורים טובים וחזקים יותר ממעצורי כוח בשל העובדה שהם אינם גורמים לבלאי החישוק. עובדים טוב יותר בתנאי רטיבות ובוץ ובמקרה עיקום גלגל, הם ממשיכים לתפקד ללא הפרעה.

 

 

גלגלים...הגודל גם קובע. אבל לא רק.

גודל/קוטר גלגל (בכוונה שמרנו את זה לסוף), ככלל קיימים בשוק אופני הרים בעלי 3 מידות קוטר גלגל:

26 אינצ' - הקוטר הרווח ביותר עד 2012.

29 אינצ' - הדבר הגדול הבא, גלגל שעובר הכל. מטפס הכל ויורד הכל טוב יותר מגלגל 26.

27.5 אינצ' - הגלגל למי שגלגל 26 קטן לו מדי וגלגל 29 גדול לו מדי.

 

שימו לב, אנו בכוונה לא ממליצים על קוטר זה או אחר... אלא משאירים זאת להחלטתכם.

זאת על שום מה? מכיוון שההרגשה על האופניים היא לחלוטין אישית ואיש לא יכול לומר לכם איך אתם מרגישים. 

 

מה שחשוב הוא שתתעלמו לחלוטין מאוסף הדיעות/שמועות/אמונות טפלות הרווחים וללא הצדקה כמו למשל "שאופני 29 הם לגבוהים בלבד" ו- "אופני 29 לא מתאימים לרוכבים נמוכים", אלה הן אמירות שאינן נכונות ומקסימום משקפות את הדיעה של מי שאומר אותן, אבל ממש לא בטוח שאת שלכם.

 

מה שחשוב הוא שתעלו על האופניים אחרי שכיוונו אותם עבורכם בחנות, דוושו סביב החנות והרגישו בעצמכם את היציבות, הביטחון והנוחות ברכיבה.

 

אופני הרים למתחילים המשווקים ברשת " מצמן את מרוץ " הינם מתוצרת היצרנים בעלי המוניטין Specialized, Haro, Raleigh המובילים בעולם האופניים ונעים בטווח המחירים מרמת ה- 1300 ₪ עד 2800 ₪ ואשר כוללים את המערכות אותן סקרנו קודם לכן.

 

ולא פחות חשוב:

על אופני הרים טובים למתחילים, מבין יצרן אופניים מוכר כמו Specialized, Haro, Raleigh , המצויידים בחלקים איכותיים תוכלו לרכוב כאוות נפשכם ללא חשש מתקלות טכניות ואמינות מערכות ורכיבים. אופניים אלה יחבבו עליכם את ספורט הרכיבה, יעזרו לכם לשרוף קלויות, להשיל משקל ולהרגיש מעולה.

 
נוסף לבחירת האופניים המתאימים לכם, אנו ממליצים להצטייד באביזרים המומלצים לרוכבים מתחילים  הכוללים את מה שצריך על מנת להנעים עליכם את הרכיבה, ליידד אתכם עם האופניים, ואשר בעת הצורך יסייעו לכם לטפל באופניים ולפתור בעצמכם בקלות תקלות חלילה.
 

אז חיבשו קסדה וצאו לרכוב, ההנאה מובטחת.

 


 

יש לכם שאלות? מתלבטים? לא בטוחים מה מתאים לכם?


אל תהססו, פנו אלינו ושתפו אותנו בפניה ישירה  או בדף הפייסבוק שלנו. אנחנו כאן בשבילכם.
רכיבה נעימה. להתראות בשבילים.